Energetický chaoz – jak se zorientovat?

autor: | 10.11.2021 | Se štítem

Bude teplo rodinného krbu do budoucna jen pro vybranou skupinu obyvatel… Aktuálně se stále častěji probírají zvyšující se ceny energií, roste dezorientace lidí, společnosti mají zahlcené infolinky, před pobočkami se stojí fronty a elektronické zpracování také trvá.

Proto jsem se rozhodla informace shrnout a případně pomoci
v orientaci co dělat.

A hlavně mě zvedly ze židle informace ze zpráv, kde dle mého názoru zazněly zkreslené informace, neúplné a spíše lidi matoucí.

A protože vím, jak většina lidí reaguje na zprávy z televize a bere je jako zásadní a dokonce, že se, dle nich, musí řídit a ani je nenapadne si informace ověřit jinde.

A druhým takovým impulzem mi byla klientka a kamarádka, která mi mezi řečí doslova sdělila, že je ve sračkách, protože ji zrušili dodavatele a že si moc neví rady jak to vyřešit…

Proto jsem se rozhodla natočit tohle video, i když vyjde dřív než jsem původně slibovala.

Aktuálně tedy vím o ukončení činnosti Bohemia Energy, Europe Easy Energy a společnost Lumius ukončuje smlouvy velkým odběratelům. Další pak jsou: Kolibřík energie, Skautská energie, A – Plus Energie, Comfort Energy, Energie ČS, X Energie, Eagle Energy.

Sledovat informace o ukončených společnostech můžete zde: https://www.eru.cz/cs/-/seznam-dodavatelu-kteri-ukoncili-cinnost

Ti, kteří nestihli odejít, když jim přišly dopisy s novými návrhy cen – a to podotýkám už dost zdraženými, automaticky přešli pod DPI – dodavatele poslední instance. U plynu to je Innogy a u elektriky záleží na lokalitě, ale je to buď Eon nebo ČEZ.

Tito náhradní dodavatelé pod které jste spadli aktuálně zasílají dopisy s  novými zálohami – jejich výše je velmi přemrštěná a několikanásobně vyšší než jste platili. Mám tu případ, kdy ze zálohy na plyn 4800/měs zvedli zálohu na 23000/měs, jiný klient měl ze 3000/měs zálohu 17000kč. U elektriky se mi už stalo, že zálohu nabídli relativně stejnou, ovšem když jsme rozklíčovali jednotlivé položky a srovnali je s jinými nabídkami, byly všechny položky vyšší. Takže záloha by byla sice malá, ale doplatek pak veliký.

Když nic neuděláte, na 6 měsíců budete muset platit to co Vám nabídli, pak nabídnou zase něco jiného. Je tedy téměř nezbytně nutné, abyste s tím okamžitě začali něco dělat, ideálně najít jiné dodavatele. To se týká však jen domácností, velcí dodavatelé – firmy, školy, obce a jiné instituce nemají možnost přechodu či výběru, aktuálně totiž tyto velké odběratele nikdo nepřijímá.

Dle mého názoru se bude cena energií ještě vyvíjet a proto je tak trochu nesmysl, abyste uzavírali smlouvy na dobu určitou několika let.

Společnosti samy neví, jak to do budoucna bude a cena roste tak trochu neúměrně trhu a nikde není jasná informace proč to tak je.

logo Garde Clientela

Autor: Garde Clientela

Naším hlavním cílem pomoci člověku v nouzi v oblasti financí. Běžný občan se velmi těžko orientuje na trhu financí. Je to náročné. Dnes už totiž neplatí, že je na trhu jedna banka a jedna pojišťovna a všichni mají stejné možnosti. Trh se rozšířil. A my se snažíme být Ti, co Vám pomohou s orientací, výběrem i realizací. A pro ty co chtějí, jsme jejich průvodcem i nadále.
Videoperličky – rady, tipy a informace

Videoperličky – rady, tipy a informace

Náš nový projekt, který odstartoval na jedné osobní schůzce, kdy nám klient zarytě tvrdil, úplný nesmysl a to, že penzijko již několik let nejde založit. Vznikla tak první videoperlička a protože měla úspěch. Rozhodla jsem se, že v nich budeme pokračovat. Dnes už máme...

číst více
Záznam o dopravní nehodě – rady ke správnému využití

Záznam o dopravní nehodě – rady ke správnému využití

Přesto, že neexistuje žádný závazně platný právní předpis vozit Záznam o dopravní nehodě ve vozidle, jde pouze o doporučení, které je však velmi opodstatněné.
Na svých stránkách Ministerstvo dopravy doporučuje používat tzv. Evropský záznam o dopravní nehodě, který po dopravní nehodě účastníky navádí, aby nezapomněli na důležité informace.

číst více
Energetický chaoz – pokračování

Energetický chaoz – pokračování

Bojíte se, že budete muset dělat dřevo… Téma energií je stále aktuální, další společnosti ukončují svou činnost a další odběratele tak dostávají do svízelných situací. Kdo končí eviduje Energetický regulační úřad, na jejich webu se tak můžete podívat o jaké...

číst více
Jak na odložení splátek u úvěrů

Jak na odložení splátek u úvěrů

Máte úvěr? Příjem se Vám v této době snížil? Začínáte počítat a chtěli byste využít co nejvíc možností podpory, kterou nám stát připravil? V našem videu Vám nejen shrneme podmínky a možnosti k odložení splátek, ale také se dozvíte jak na to. Jaké důsledky z odložení...

číst více