Nová pravidla čerpání příspěvků zaměstnavatele v Nestlé platné od 1. 4. 2022

autor: | 29.04.2022 | Servisní dny, Příspěvky zaměstnavatele

Benefity pro zaměstnance Nestlé – příspěvek zaměstnavatele

Příspěvek zaměstnavatele lze čerpat do transformovaného penzijního spoření, doplňkového penzijního spoření, investičního životního pojištění.

Změna kolektivni smlouvy přinesla nové podmínky čerpání příspěvů zaměstnavatele do všech produktů. Tyto nové podmínky jsou platné od 1. 4. 2022. a mají vliv hlavně pro platové třídy B1 – B4.

Nově totiž pro všechny platí, že 

  1. příspěvek je vyplácen 1:1, tzn. že kolik si dá zaměstnanec, přesně tolik mu dá zaměstnavatel,
  2. minimální výše vlastního vkladu je 300 Kč, kdo má nastavenou nižší částku, žádný příspěvek už od zaměstnavatele nedostává.

POZOR! POZOR! POZOR!

Upravit smlouvy si totiž musí všichni, kteří čerpali vyšší příspěvek zaměstnavatele, než měli nastavený vlastní vklad. U těchto zaměstnanců, totiž od 1. 4. 2022 došlo ke snížení příspěvku zaměstnavatele na výši dle jejich vkladu.

Pokud zaměstnanci nic neudělají, začnou jim chodit upomínky z životního pojištění, protože jejich smlouva zůstane nastavena na vyšší částku, než která bude na jejich smlouvu hrazena.

V případě penzijního připojištění to zjistí v ročním vyúčtování, které přijde v prvním čtvrtletí následujího roku. Avšak zpětne příspěvek nelze doplatit.

Kolik mi může penzijko přinést?

Vlastní vklad 1050,-/měs + státní příspěvek 230,-/měs + příspěvek zaměstnavatele 1050,-/měs + zhodnocení ze všech vkladů až 8%/rok + daňový odpočet ve výši 600,-/rok. Předpokládaná jistina po 10ti letech 389 547,- (vklad 252 000,-).

Kolik ušetřím při efektivním využití u pojištění k hypotéce?

Cena životního pojištění 252 000,-/10 let, při využití příspěvku zaměstnavatele ve výši 1050,-/měs, za své životní pojištění reálně zaplatí zaměstnanec jen 126000,-.

Týká se tato změna i vás? Napište nám, domluvte si osobní konzultaci a nebo nás navštivte na servisních dnech ve Sfinxu a nebo v Zoře.

Bližší informace vám také poskytne personální oddělení jednotlivých závodů.

Partner pro správu příspěvků zaměstnavatele v Nestlé.

Garde Clientela s. r. o.

Kontaktní osoba:
Kateřina Tumová, tel. 724 950 185, email: katerina.tumova@clientela.cz

logo Garde Clientela

Autor: Garde Clientela

Naším hlavním cílem pomoci člověku v nouzi v oblasti financí. Běžný občan se velmi těžko orientuje na trhu financí. Je to náročné. Dnes už totiž neplatí, že je na trhu jedna banka a jedna pojišťovna a všichni mají stejné možnosti. Trh se rozšířil. A my se snažíme být Ti, co Vám pomohou s orientací, výběrem i realizací. A pro ty co chtějí, jsme jejich průvodcem i nadále.
Videoperličky – rady, tipy a informace

Videoperličky – rady, tipy a informace

Náš nový projekt, který odstartoval na jedné osobní schůzce, kdy nám klient zarytě tvrdil, úplný nesmysl a to, že penzijko již několik let nejde založit. Vznikla tak první videoperlička a protože měla úspěch. Rozhodla jsem se, že v nich budeme pokračovat. Dnes už máme...

číst více
Záznam o dopravní nehodě – rady ke správnému využití

Záznam o dopravní nehodě – rady ke správnému využití

Přesto, že neexistuje žádný závazně platný právní předpis vozit Záznam o dopravní nehodě ve vozidle, jde pouze o doporučení, které je však velmi opodstatněné.
Na svých stránkách Ministerstvo dopravy doporučuje používat tzv. Evropský záznam o dopravní nehodě, který po dopravní nehodě účastníky navádí, aby nezapomněli na důležité informace.

číst více
Energetický chaoz – pokračování

Energetický chaoz – pokračování

Bojíte se, že budete muset dělat dřevo… Téma energií je stále aktuální, další společnosti ukončují svou činnost a další odběratele tak dostávají do svízelných situací. Kdo končí eviduje Energetický regulační úřad, na jejich webu se tak můžete podívat o jaké...

číst více
Energetický chaoz – jak se zorientovat?

Energetický chaoz – jak se zorientovat?

Bude teplo rodinného krbu do budoucna jen pro vybranou skupinu obyvatel... Aktuálně se stále častěji probírají zvyšující se ceny energií, roste dezorientace lidí, společnosti mají zahlcené infolinky, před pobočkami se stojí fronty a elektronické zpracování také trvá....

číst více
Jak na odložení splátek u úvěrů

Jak na odložení splátek u úvěrů

Máte úvěr? Příjem se Vám v této době snížil? Začínáte počítat a chtěli byste využít co nejvíc možností podpory, kterou nám stát připravil? V našem videu Vám nejen shrneme podmínky a možnosti k odložení splátek, ale také se dozvíte jak na to. Jaké důsledky z odložení...

číst více