Energetický chaoz – pokračování

autor: | 30.12.2021 | Se štítem

Bojíte se, že budete muset dělat dřevo… Téma energií je stále aktuální, další společnosti ukončují svou činnost a další odběratele tak dostávají do svízelných situací.

Kdo končí eviduje Energetický regulační úřad, na jejich webu se tak můžete podívat o jaké společnosti jde, zde jsou nejaktuálnější informace.

Odkaz na web ERÚ: https://www.eru.cz/cs/-/seznam-dodavatelu-kteri-ukoncili-cinnost

Svou činnost za poslední 2 měsíce (listopad, prosinec 2021) ukončilo dalších šest dodavatelů.

Co dělat, když váš dodavatel skončil a přešli jste tak na 6 měsíců pod tzv. dodavatele poslední instance (to proto, aby vám nemuseli vypnout dodávky energií) jsem vám natočila již v listopadu pod názvem Energetický chaoz – jak se zorientovat?. Podívat se na video můžete zde: https://gardeclientela.cz/se-stitem-energie/

Nyní se zabývám otázkou „Jak tuto situaci zneužívají ostatní dodavatelé a jaké praktiky využívají?“ odpovědi jsem natočila v dalším videu. Najdete v něm nejen ony praktiky, ale taky rady co dělat a jak se nenechat jen tak zmanipulovat.

Ve videu je ještě jeden zajímavý postřeh týkající se elektronického podpisu na signpadu. Mrkněte jak se to dá zneužít a co dělat, když se vám to stane.

logo Garde Clientela

Autor: Garde Clientela

Naším hlavním cílem pomoci člověku v nouzi v oblasti financí. Běžný občan se velmi těžko orientuje na trhu financí. Je to náročné. Dnes už totiž neplatí, že je na trhu jedna banka a jedna pojišťovna a všichni mají stejné možnosti. Trh se rozšířil. A my se snažíme být Ti, co Vám pomohou s orientací, výběrem i realizací. A pro ty co chtějí, jsme jejich průvodcem i nadále.
Videoperličky – rady, tipy a informace

Videoperličky – rady, tipy a informace

Náš nový projekt, který odstartoval na jedné osobní schůzce, kdy nám klient zarytě tvrdil, úplný nesmysl a to, že penzijko již několik let nejde založit. Vznikla tak první videoperlička a protože měla úspěch. Rozhodla jsem se, že v nich budeme pokračovat. Dnes už máme...

číst více
Záznam o dopravní nehodě – rady ke správnému využití

Záznam o dopravní nehodě – rady ke správnému využití

Přesto, že neexistuje žádný závazně platný právní předpis vozit Záznam o dopravní nehodě ve vozidle, jde pouze o doporučení, které je však velmi opodstatněné.
Na svých stránkách Ministerstvo dopravy doporučuje používat tzv. Evropský záznam o dopravní nehodě, který po dopravní nehodě účastníky navádí, aby nezapomněli na důležité informace.

číst více
Energetický chaoz – jak se zorientovat?

Energetický chaoz – jak se zorientovat?

Bude teplo rodinného krbu do budoucna jen pro vybranou skupinu obyvatel... Aktuálně se stále častěji probírají zvyšující se ceny energií, roste dezorientace lidí, společnosti mají zahlcené infolinky, před pobočkami se stojí fronty a elektronické zpracování také trvá....

číst více
Jak na odložení splátek u úvěrů

Jak na odložení splátek u úvěrů

Máte úvěr? Příjem se Vám v této době snížil? Začínáte počítat a chtěli byste využít co nejvíc možností podpory, kterou nám stát připravil? V našem videu Vám nejen shrneme podmínky a možnosti k odložení splátek, ale také se dozvíte jak na to. Jaké důsledky z odložení...

číst více